Zioła na pasożyty

Pasożyty mogą być dla nas bardzo niebezpieczne. Niestety większość osób nie jest nawet świadoma, tego, co dzieje się w ich organizmie. Pasożyty mogą wpłynąć na nasze płuca, wątrobę, serce. Ich obecność w naszym ciele prowadzi do chronicznego zmęczenia, cukrzycy i problemów z krążeniem. Co więc zrobić, żeby walczyć z „robakami”? Jak się odrobaczyć, gdy ten problem dotknie także nas? Warto zacząć od naturalnych terapii ziołowych. Dzisiaj na naszym blogu opiszemy zioła na pasożyty oczyszczające organizm.

Zioła na pasożyty – pomoc w walce z robakami

Istnieją pewne gatunki roślin, które mają działanie odstraszające pasożyty. Używanie tych ziół może uwolnić twoje ciało od niechcianych mieszkańców.

Piołun – zioło na mniejsze pasożyty

Jest to bardzo popularna roślina lecznicza. Dzięki niej można zwalczyć wiele pasożytów wewnętrznych, takich jak glisty i owsiki. Swoje właściwości zawdzięcza substancji zwanej artemizyną, która działa przeciwmalaryczne.

Korzeń omanu – zioło na pasożyty w jelitach

Zioła te mają bardzo dużo właściwości leczniczych. Używane są w przypadku niestrawności żołądkowych, zapalenia oskrzeli, a w przeszłości także przy zachorowaniach na gruźlicę. Jest on bogatym źródłem inuliny. Współcześnie często stosuje się korzeń omanu w walce przeciwko owsikom i gliście ludzkiej.

Ziele tymianku – zioło na pasożyty i problemy trawienne

Tę roślinę znamy chyba wszyscy. Doskonale wpływa na pracę wątroby i perystaltykę jelit. Działa oczyszczająco na nasz organizm, usuwając nadmiar wody. Warto po niego sięgnąć, gdy borykamy się z problemami trawiennymi, ale nie tylko. Bardzo dobrze sprawdza się także w zwalczaniu pasożytów.

Koper włoski – zioło na pasożyty i nie tylko

Stosowany jest głównie w problemach układu pokarmowego. Napar z tej rośliny stosowany jest nawet u dzieci, ponieważ pomaga zwalczyć kolkę. Działa również przeciwbakteryjnie i przeciwpasożytniczo. Stosowany jest głównie w przypadku chorób zewnętrznych tak jakich: świerzb czy wszawica.

Zioła z pewnością będą bardzo pomocne w walce z robakami. Pamiętajcie jednak, żeby dbać o higienę, która ma wielki wpływ na ewentualne zakażenie.

Zobacz również: Grzybica przewodu pokarmowego – jak ją zdiagnozować i leczyć?