Informacje

Probiotyki w układzie pokarmowym

Korzystne oddziaływanie na organizm człowieka bakterii wytwarzających kwas mlekowy pierwszy zauważył rosyjski mikrobiolog Ilja Miecznikow (1845-1916). Jest on autorem teorii, że spożywanie produktów zawierających „bakterie mlekowe” prowadzi do „wszczepienia” do przewodu pokarmowego pożytecznych drobnoustrojów zastępujących patogeny.


Więcej

Pasożyty

Choroby pasożytnicze stanowią bardzo poważny problem w wielu krajach świata. Wiąże się to ze szczególnymi właściwościami tych mikroordanizmów,dużą odpornością i powszechnością występowania. W ludzkim organizmie może zadomowić się wiele pasożytów nie powodując żadnych widocznych objawów.


Więcej

Układ moczowy

Piecze, boli, swędzi, czyli zakażenia układu moczowego. Zakażenia układu moczowego to jedno z częściej występujących schorzeń naszych czasów. Obejmują one szereg stanów patologicznych występujących na poszczególnych jego odcinkach, nerkach, pęcherzu moczowym lub cewce moczowej.


Więcej

© Invent Farm 2014 - wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij