Kuracje wspomagające wątrobę
Wątroba należy do jednego z największych organów w ciele każdego człowieka. Chociaż nie zawsze jesteśmy tego świadomi, pełni wiele istotnych funkcji dla naszego organizmu. Obciążana na co dzień zbyt dużą ilością tłuszczu, alkoholu, kawy lub innymi trudnymi do przetrawienia pokarmami. Wątrobą posiada jednak możliwość regeneracji. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym praca Waszej wątroby zostanie usprawniona.
Gorzkie zioła
Spożywanie gorzkich roślin takich jak mniszek lekarski, krwawnik pospolity, rzeżucha czy rukola wspomogą wątrobę w codziennej pracy. Dzięki goryczce zawartej w tych roślinach wątroba uwolni się od zastoju, a dodatkowo wsparte zostaną procesy trawienne. Prócz tych ziół polecamy również do picia piołun, ostropest plamisty czy wrotycz pospolity oraz dostępny w naszym sklepie online preparat Syli Farm.
Czosnek na ratunek wątrobie
W czosnku znajdziemy bogate w siarkę aminokwasy. Dzięki nim wytworzone zostaną większe ilości enzymów wątrobowych, dzięki którym z naszego ciała usunięte zostaną toksyny. Prócz tego wzmocnimy ścianki naszej wątroby, dzięki wpływowi czosnku na naczynia krwionośne. Żeby zneutralizować nieprzyjemny zapach po czosnku, można dodać do sałatki świeżą pietruszkę, a prócz tego dostarczy nam wielu cennych minerałów.
Soki na pomoc wątrobie
Pijąc świeżo wyciskane soki z warzyw takich jak marchew, seler czy buraki wspomożemy pracę wątroby.
Krwawnik pospolity na wątrobę
Dzięki okładom z krwawnika pospolitego nasza wątroba zostanie silniej ukrwiona oraz wzmocniona zostanie ważna funkcja, jaką pełni wątroba w naszym organizmie, czyli odtruwanie. Stosowanie okładów polecane jest szczególnie zimą.
Żeby przygotować napar z krwawnika pospolitego, należy zagotować 1 litr wody i dodać do niego 4 łyżki krwawnika. Pozostawić na 10 minut i przelać wszystko przez sitko. Po namoczeniu ręcznika pamiętajmy o wyciśnięciu go z nadmiaru wody. Wątroba znajduje się po prawej stronie nadbrzusza więc w tym miejscu, umieszczamy mokry ręcznik, po czym przykładamy go drugim suchym. Tak zostawiamy na 30 minut.
Olejek pomarańczowy
Olejki eteryczne wykorzystywane są przeważnie terapeutycznie. Dodanie 2-3 krople do oleju kokosowego lub sezamowego i umieszczenie takiej mieszanki w okolicach wątroby, pozwoli odpocząć wątrobie zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Olejek pomarańczowy wspomaga pracę soków, które zostają wprawione w ruch w wątrobie. Ważne jest używanie olejków tylko wysokiej jakości, nie zalecamy stosowania tańszych substytutów.
Wątroba to niezwykle ważny i do tego niezastąpiony narząd naszego ciała. Warto dbać o nią nie tylko w momencie wykrycia zaburzenia związanego z jej pracą ale także na co dzień. Poświęcając odrobinę czasu na pozyskanie informacji o tym jak poprawić jej funkcjonowanie naturalnymi, domowymi sposobami i wprowadzając je w życie możemy zyskać zdrowie i dobre samopoczucie na długie lata.
Zobacz również: jak odgrzybić organizm, tabletki na odrobaczanie, odrobaczanie organizmu