Preparaty na pasożyty bez recepty, tabletki na odrobaczanie

Pasożyty w ludzkim organizmie to częsta przypadłość, ponieważ szacuje się, że około 80% społeczeństwa jest nosicielami pasożytów. Dzieje się tak, gdyż zarazić się jest bardzo łatwo, przez niedomyte owoce lub warzywa, kontakt z osobą będącą nosicielem lub przez zabawę ze zwierzętami.

Kiedy pasożyty skolonizują nasz organizm, a w głównej mierze żerują one w układzie pokarmowym utrudniając tym samym jego prawidłowe funkcjonowanie, możemy odczuwać pewne niepokojące nas symptomy. Wypaczony apetyt lub jego brak, bóle brzucha, problemy z trawieniem i kontrolą wagi ciała.

Tabletki na pasożyty? A może preparaty medycyny naturalnej?

Aby pozbyć się pasożytów z naszego organizmu należy udać się do lekarza, który przepisze nam konkretny medykament na receptę. Jednak trzeba pamiętać, że kuracja farmakologiczna może nieść ze sobą skutki uboczne. Jeśli, z jakiś powodów nie można lub nie chce się zastosować leczenia farmakologicznego, to można zastosować preparaty z medycyny naturalnej. Mieszanki ziołowe wspomagające odrobaczanie organizmu powinny zawierać następujące składniki:

  • pestki dyni
  • olejek oregano (lub suszone oregano)
  • piołun
  • ziele tymianku
  • czarny orzech
  • goździk
  • pieprz kajeński
  • szałwia
  • imbir

Naturalne tabletki na pasożyt – jakie składniki zawierają?

Naturalne tabletki na pasożyty mogą zawierać różne składniki, zależnie od konkretnego produktu i rodzaju pasożytów, które mają zwalczać. Do składników, które często występują w naturalnych preparatach przeciwpasożytniczych, można zaliczyć czosnek, który działa przeciwpasożytniczo i przeciwzapalnie, orzechy włoskie, zawierające tłuszcze, błonnik i składniki przeciwpasożytnicze, siemię lniane działające przeciwpasożytniczo i wspomagające trawienie. Bardzo popularnym składnikiem jest również kurkuma, która znana jest ze swoich właściwości przeciwpasożytniczych i przeciwzapalnych, a także olej z oregano, który dział nie tylko przeciwpasożytniczo, ale i przeciwgrzybiczo.

Należy jednak pamiętać, że skład naturalnych tabletek na pasożyty może różnić się w zależności od producenta i rodzaju preparatu, a przed użyciem zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby upewnić się, że dany produkt jest bezpieczny i skuteczny.

Tabletki na odrobaczanie to nie wszystko – zadbaj o odpowiednią dietę

Podczas kuracji warto włączyć do codziennego jadłospisu warzywa, które posiadają właściwości przeciwpasożytnicze, takie jak: marchew, burak, kapusta, czosnek, por, cebula, rzodkiew i szczaw. To zdecydowanie najzdrowszy sposób – można by wręcz powiedzieć postrach na pasożyty – bez recepty, naturalnie. 

Sprawdź również: odgrzybianie organizmu, zioła na pasożyty, grzybica przewodu pokarmowego, naturalne odrobaczanie ludzi