Jak poprawić krążenie krwi w organizmie?

Codzienna praca, ciągłe zmęczenie oraz brak aktywności fizycznej powodują, że nie dbamy wystarczająco o prawidłowe krążenie krwi w naszym organizmie. Dlatego ważne, aby kontrolować stan swojego zdrowia poprzez morfologię krwi oraz OB.

Badanie krążenia krwi w organizmie umożliwia wykrycie lub wykluczenie chorób, nie tylko związanych z układem krwionośnym. Częste choroby spowodowane słabym krążeniem to niewydolność serca, miażdżyca, dlatego wszystkie objawy należy konsultować z lekarzem rodzinnym.

Po czym rozpoznać złe krążenie krwi?

Do najpopularniejszych oznak widocznych należą:

  • Żylaki powstają na skutek słabnięcia zastawek żylnych. Są one usytuowane wzdłuż żył i poruszają się tylko w jednym kierunku, tak aby wpompować krew do góry, do serca.
  • Odbarwienia skóry jest to sygnał, że krew w organizmie jest źle rozprowadzana. Uwagę trzeba zwrócić na czerwone, zielone oraz fioletowe plamy pojawiające się na nogach.

Natomiast symptomy fizyczne to:

  • Problemy z trawieniem spowodowane są niewystarczającą ilością krwi docierającą do jelit. Powodują także ostry ból brzucha, zgagę oraz zaparcia.
  • Uczucie chłodu stóp i dłoni występuje, kiedy krew nie dociera prawidłowo do kończyn.
  • Zmęczenie występuje, gdy substancje pokarmowe są źle rozprowadzane po organizmie.
  • Zaburzenia erekcji to problem spotykany u niektórych mężczyzn, ponieważ krew nie dociera odpowiednio do narządów rozrodczych.
  • Brak apetytu oznacza, że organizm nie wysyła prawidłowo sygnałów do mózgu.

Jak leczyć słabe krążenie krwi?

Najważniejsze jest, aby zadbać o zdrowy tryb życia. Na samym początku wystarczy, że wprowadzimy 15 minutowe masaże całego ciała. Dzięki wyeliminowaniu niezdrowej żywności z diety, a wprowadzeniu tłuszczu zwierzęcego, owoców morza, chudego mięsa znacznie poprawimy krążenie krwi. Dodatkowo warto zrezygnować ze słodzików, cukrów oraz słodkich napojów. Ważne jest także, aby wspomagać się witaminami, ziołami oraz płynami wspomagającymi pracę układu naczyń krwionośnych. Należy pamiętać, żeby wybierać produkty bogate w liść pokrzywy, melisy oraz oliwki, aby umożliwić odprężenie organizmu.
Bardzo często bagatelizujemy objawy związane ze złym krążeniem krwi. Dlatego badania krwi wykonywać raz w roku, umożliwi to wykrycie zmian zachodzących w naszym organizmie.

Pamiętajmy także, aby zadbać o serce, ponieważ jest to pompa odpowiadająca za ciągły obieg krwi w naszym organizmie. Jest też jednym z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Zazwyczaj jego leczenie odbywa się poprzez stosowanie leków doustnych, których celem jest utrzymanie zdrowej pracy serca, jednak zanim zajdzie taka konieczność warto każdego dnia wspomagać pracę serca odpowiednimi preparatami np. Cardio Farm dostępny w naszym sklepie on-line i zaufanych aptekach oraz sklepach zielarskich.